Son güncellenme :23.02.2024 07:41

Yerel Haber > Gerdek gecesinde tecavüz

28.02.2014

Samsun’da düğün gecesi ilişkiye girmek istemeyen gelinle zorla ilişkiye giren damat tecavüzden hakim karşısına çıktı.

Samsun’da düğün yaparak evlendiği genç kıza ‘gerdek gecesi tecavüz ettiği’ iddiasıyla tutuklanıp 10 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan damadın 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Gelinin olay nedeniyle beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığı araştırılıyor.

Samsun’da Ü.Y.(29) adlı genç ile S.Y.(27) adlı genç kız akrabaları aracılığıyla tanışıp nişanlandı. Yaklaşık 7 ay nişanlı kalan gençler 04 Mayıs 2012′de resmi nikah kıydı, 26 Mayıs 2012′de ise düğün yaptı. Gerdek gecesi gelin S.Y., damadın alkollü olduğu gerekçesiyle dini vecibelerini yerine getiremediğinden gerdeğe girmek istemedi. Ancak, alkollü olduğu ileri sürülen Ü.Y.’nin gelin S.Y. ile zorla gerdeğe girdiği iddia edildi.

“ZORLA GERDEĞE TECAVÜZ DAVASI”

S.Y., eşinin gerdek gecesi kendisine zorla tecavüz ettiğini iddia ederek polise şikayette bulundu. Olayla ilgili damat Ü.Y., Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınırken, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Adliyeye sevk edilen Ü.Y., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

15 YIL HAPİS CEZASI İSTEMİ

Damat Ü.Y. hakkında ‘eşine karşı beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı ve hakaret’ suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 10 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan damat Ü.Y.’den yargılama aşamasında gelin S.Y., şikayetçi olmadığını söyledi. Ancak, Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam eden duruşmada damat Ü.Y., hazır bulundu. Dosyanın olay sonrası gelin S.Y.’nin beden ve ruh salığının bozulup bozulmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği öğrenildi.

Gelin S.Y.’nin Adli Tıp’tan gelecek raporunun beklenmesi için duruşma ertelendi.

KAYNAK : sonsayfa.com