Son güncellenme :23.02.2024 05:49

Siyaset > Sarıgül yine sinirlerine hakim olamadı

26.03.2014

Sarıgül trafiği kilitlediğini iddia ettiği bir kamyon sürücüsüne ‘Bilerek yapıyor, aşağılık herif. Hiç o oyunlara gelmem’ ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül yine sinirlerine hakim olamadı. Sarıgül, bu sefer de bir kamyon sürücüsüne trafiği tıkadığını öne sürerek ‘Aşağılık herif’ diyerek azarladı. Sarıgül, seçim çalışmalarına Arnavutköy’de esnaf ziyareti ile devam etti. Daha önce Feshane’de bir kişiyi yumruklayan, ardından mitingde bir kişiye ‘Teneke gibi durma orda ya destekle, ya kaybol’ diyen Sarıgül yine sinirlerine hakim olamadı ve trafikteki bir kamyon sürücüsünü azarladı.

TRAFİK KİLİTLENİNCE MİKROFONU ELİNE ALDI

Seçim otobüsünde mikrofonu eline alan Sarıgül, trafiği tıkadığını öne sürdüğü bir kamyon sürücüsüne ağır hakaretlerde bulundu. Kamyon şoförüne seslenen Sarıgül, ‘Genç arkadaşlar o öndeki kamyonu kaldırın. Önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Bilerek yapıyor aşağılık herif. Hiç o oyunlara gelmem, sen tanımıyorsun beni’ diyerek veryansın etti.

FESHANE’DE VATANDAŞI YUMRUKLAMIŞTI

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Başkanı Mustafa Sarıgül, daha önce Feshane’de düzenlenen Trabzon Günleri’nde Mustafa Suver isimli bir vatandaşa yumruk atmıştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül, Trabzon Günleri’nde konuşurken Başbakan’ı eleştirince yuhalanmıştı. Buna öfkelenen Sarıgül, kendisine tepki gösteren Mustafa Suver isimli bir emekliyi yumrukladı. Suver ise Sarıgül hakkında suç duyurusunda bulunmultu. Suver, ‘Rencide olduğum, medyaya düştüğümden dolayı buna mecbur kaldım ve gelip suç duyurusunda bulundum. Bundan sonra adalet önünde hesaplaşacağız’ açıklamasını yaptı.

Ya alkışla ya kaybol

Sarıgül, Feshane’de yumrukladığı Mustafa Suver için de, ‘Oradaki arkadaşımız belli oldu. Fatih Belediye Başkan Yardımcısı’nın abisi. AK Partili bir arkadaşımız olduğu ortaya çıktı. Oradaki arkadaşımız bir vatandaş değil’ diyerek yumruk olayını da dolaylı olarak kabul etmişti. Ancak Sarıgül’ün vukatları bunlarla da sınırlı değil. Sarıgül Eyüp’te düzenlediği mitinginde de ‘Tayfun, tenekeden durma orada, ya alkışla ya kaybol’ demişti. Sarıgül’ün azarladığı kişinin Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu olduğu öğrenilmişti. Sarıgül, kendisinin alkışlamayan Kahyaoğlu’na, ‘Tenekeden durma orada, ya alkışla ya kaybol. Ben bu alanda heyecanı olmayan bir adamı istemiyorum’ demişti.

KAYNAK : sonsayfa.com